Duyguları vücudumuzun neresinde hissederiz?

duygularin vuttaki etkileri

Unutmayın… Dünyada kan ve gözyaşının rengi aynıdır.. Ve biz insanlar (ama insanlar!) aynı şeylere üzülürüz..
..
Duyguları vücudumuzun neresinde hissederiz?
..
Geçenlerde National Academy of Sciences’da yayınlanan insan vucuduyla ilgili makalede ; insanda yaşam tarzı, bulunduğu toplum, yeme içme tarzı, ırk vs bakılmaksızın  hissettiği bütün duygular vucutlarının belirli bölgelerine etki yapıyor. Continue reading Duyguları vücudumuzun neresinde hissederiz?

Ermenileri Soykırım Yalanı

Ermenileri Soykırım Yalanı

“Ermenilere söyledim; gelin Türkler soykırımı size nerede yaptıysa toplu mezarlarınızı kazalım, çıkan kemikleri uluslar arası laboratuvarda inceletirim. Ama 2003 yılından beri hiç toplu mezar göstermediler.

Buna rağmen İsveç Parlamentosu’nda Mardin’de bir toplu mezar olduğunu iddia ettiler. Üsteledim ve İsveç’ten Ermeni asıllı bir parlamenter geldi ve yanında da Süryani bir şahıs vardı.

Gittik..

“Mardin’de iddia edilen yerde bir delik var, ama bardaktan boşanırcasına yağmur yağıyor. Adama gir delikten içeri dedim, ‘girmem üstüm pislenir’ dedi. Sana elbise alırım gir dedim. Bu sefer ‘savcı izni lazım’ dedi. Allah’tan hem savcı, hem kaymakam vardı yanımızda. Savcı bey izin verdi ve girdik beraber.

İçerideki kemiklerden numune al dedim ‘almam’ dedi, işi yokuşa sürdü. Ben numuneleri aldım ve uluslar arası laboratuvarda incelettim. Kemikler 2200 yıllık çıktı. Biz Ermenileri 2200 yıl önce mi katlettik? İyi de biz o zaman Anadolu’da değildik ki !.. Roma’dan kalma toplu mezarlardı onlar.

Türkler tarihin hiçbir döneminde toplu katliam yapmamıştır. “

Yusuf HALAÇOĞLU

(17 Şubat 2013 Kars’ta düzenlenen “Hocalı Katliamı” Panelinde…)

Facebookta Mesaj Silme

facebook-toplu-mesaj-silme-eklentisi[1]

İntereti birçoğumuz eş-dostlarla, arkadaşlarımızla iletişim kurmak için kullanıyoruz. Eskiden bunu msn gibi programlara yaparken günümüzde neredeyse dünyanın tümü Facebook’u kullanmakta.

Facebookta iletişimde olduğun kişilerle yazıştın yazıştın sonunda mesaj kutunda biriken mesajlar bir süreden sonra görüntü kirliliği ve aradığın mesajı bulamama gibi sorunlar doğurdu. Yeter dediniz silmeye karar verdiniz mesajları, aradınız taradınız sil diye bir ibareye rastlamadınız sadece arşivleyebiliyordunuz mesajlarınızı. Bu duruma kökten çözüm bularak artık Facebookta ki mesajlarınızı rahtlıkla silebilmeniz için aşağıdaki anlatacağım yöntemleri geliştirdiler bakalım neymiş bu yöntemler… Facebook Mesaj Silme

Facebook Mesajları Silme Yöntemi

Facebook kodlayıcıları mesajlarınızı silebilmeniz için herhangi bir sistem geliştirmemişler ancak siz bu işlemi tarayıcınıza ekleyeceğiniz eklentiler sayesinde facebook mesajlarınızı silebilir hale geleceksiniz. Fare imlecinizi Facebook çubuğunda ki mesaj resmine getirerek aşağıya doğru açılan “Tümünü Gör yada Hepsini Gör” metnine farenizle basıp mesajlarınızın hesinin bulunduğu yere giriyorsunuz.

  1. Google Chrome Tarayıcısını tercih eden kullanıcılar için burada bulunan ekletiyi
  2. Mozilla Firefox’u tercih eden kullanıcılar ise burada bulunan eklentiyi tarayıcılarına yüklemeleri yeterli olacaktır.

PHP’nin Avantajları

php kodlamaPHP hemen hemen her platformda çalışabiliyor. PHP aynı kod temelini kullandığı için, UNIX, Windows (95/98/NT/2000) ve Mac OS dahil olmak üzere 25 platformda derlenip kurulabilir. Kodlar aynı olduğundan script’ler platformdan bağımsız olarak çalışacaktır.

PHP, uzantı alabilmektedir. Uygulamanın içerisinde yer alan çekirdek motor (Zend tarafında yazıldı), bir dizi asal kod modüllerinden ve kod uzantılarından oluşmaktadır. Bu nedenle programcılara PHP uzantıları yaratarak bazı özel işlemlerini yapabilmeleri için iki seçenek sunuluyor; ya uzantı modüllerini yazarak uygulanabilen bir derleme yapmak, ya da PHP’nin dinamik yükleme mekanizmasıyla yüklenebilecek uygulanabilir uzatmalar yaratmak. Continue reading PHP’nin Avantajları

PHP’nin Doğuşu

php

PHP’nin Doğuşu -Geçmişe kısa bir bakış

Genişletilmiş hali “Personal Home Page” olan PHP, ilk defa Rasmus Lerdorf tarafından, web sayfalarını ziyaret edenleri izlemek amacıyla bir dizi Perl Script (betik) kullanılarak geliştirilmişti. İnsanlar kısa zamanda bununla ilgilenmeye ve bu konuyla ilgili sorular sormaya başladaklarında, Rasmus kararını verdi ve bir script motoru oluşturdu. Continue reading PHP’nin Doğuşu