Sentetik Yakut Nedir ?

Yakut taşı, son derece değerli bir madendir. Yer altında binlerce derece sıcaklık ve basınç altında oluşmaktadır. Ülkemizde Sentetik Yakutmaalesef yer altında böyle değerli bir kaynak bulunmamaktadır. Yani yakut taşı yönünden fakir olduğumuzu söyleyebilirim.

Altın kadar değerli olan ve ekonomik değeri olan bu taş, dış ülkelerden ithal edilmektedir. yakut taşı kuyumculuk alanında kullanılır. Yüzük ve kolyelere takılır. Kırmızı yeşil ve mor renkleri vardır. Bu renkler adeta can alıcı bir görünüme sahiptir. Dünyada yakuta olan ihtiyaç artınca, bilim insanları bu taşın sentetiğini yapma gereği duymuşlardır. Sentetik demek laboratuvar ortamında oluşturulan demektir.

Dünyada sentetik yakut çalışmaları, 1830 yılında başlamıştır. 1891 yılında Victor Louis, ilk sentetik yakutu üretmiştir. Çin ve Amerika gibi ülkeler sentetik yakut çalışmalarında önde giden ülkeler arasın da yer almaktadır. ancak Amerika çok değerli sentetik yakut üretirken, Çin işin ucuzuna kaçtığı için tamamen değersiz ucuz ve camsı n silisyum içeren sentetik yakutlar üretmiştir. 2004 yılına kadar Türkiye de laboratuvarda yakut üretme gibi bir çalışma maalesef bilinmeyen nedenlerden dolayı yapılmamıştır. Bu yıllarda iki bilim insanı 10 yıllık bir çalışmanın ardından çok kaliteli sentetik yakuta taşını mercimek büyüklüğün de üretmeyi başarmıştır.3 adet sertifika alarak bu olayın gerçek olduğunu belgelendirmişlerdir. Sanayi bakanlığınca onay alan bu projenin halen ar-ge si devam etmektedir. amaç daha büyük yakut üretmektir. Continue reading Sentetik Yakut Nedir ?

Mum Nasıl Yapılır ?

Mum Nasıl Yapılır ?Mum, her şekle girebilir ve kalıp halinde yapılabilmektedir. Mumların yapımında bir sınırlama gözetmeksizin istenildiği boya ulaşılabilir. Eğer ki bir şekil tercih ederseniz bunlar deniz kabuğu, yumurta kabuğu, su şişesi, kase vb. seçebilirsiniz.

Bir mumun yapım aşamasında ilk önce yaklaşık 23 cm boyunca bir fitil tercih etmelisiniz. Continue reading Mum Nasıl Yapılır ?

Mangurtluktan Kurtulmazsak, Irkınız ve Nesliniz Yok Olur!

İçinden Bitki Çıkan Domates Mangurt

Tarım Acilen “Milli güvenlik meselesi” Doktrini Olarak Hayata Geçirilmeli ve Sahiplenilmelidir!!!!…

Eğer Mangurtluktan Kurtulmazsak, Irkınız ve Nesliniz Yokolur!…

Söz konusu toprağınızsa ve genetiğinizi değiştirebilen Tarımsa, su, tohumsa…. beslenme ve besin değerinden, çevreden, sağlıktan, nesil emniyetinden, üreticiden, tüketicilerden, aracılardan, dinden, ekonomiden, siyasetten hatta küresel siyasetten, sessiz ve oldukça tehlikeli bir silahtan, istihdamdan, arazi ve mesken dolayısıyla şehircilik politikalarından, ranttan, seçim sonuçlarından ve daha çok şeyden söz ediyoruz demektir ve bunların hiçbiri birbirinden bağımsız ele alınamaz.

Günümüz dünyasında bu alandan daha stratejik bir mesele de yok.

Bu mesele bir milli güvenlik meselesidir.

Bu mesele geleceğe ve küresel siyasete bakış meselesidir. Ve bu mesele KPSS ile tesadüfen yerleştirilmiş kimselere emanet edilemeyecek kadar derin, önemli ve aktif bir ülke meselesidir.

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın çalışma alanından daha az stratejik de değildir. Bunu böyle görmeyenleri yenidünya düzeninde ekmek arası yapıp yerler. Bunu yaparken de istatistiklerinizle sizde işlerin çok iyi gittiğini de ‘ispat’ ederler.