Güzel Bir “Tatar” Türküsü

Güzel Bir Tatar Türküsü

[stream provider=video flv=x:/www.okurkafe.com/oksid/guzel-bir-tatar-muzigi.mp4 img=x:/www.okurkafe.com/oksid/guzel-bir-tatar-turkusu.jpg embed=true share=true width=420 height=315 dock=true controlbar=over logo=x:/okurkafe.com/oksid/okurkafe.png bandwidth=high autostart=false opfix=true responsive=16:9 /]

Merhaba bu gün sizlerle Araştırmalar, Belgelerle Gerçek Tarih ve Müzik bölümünde, Güzel Bir “Tatar” Türküsü dinleyeceğiz.

‘Tatar adı emperyalizm /Rus uydurmasıdır’ şeklinde mesajlar var, bunlar gerçek dışıdır.

Tatar yüzyıllardır Tatardır. 730 lu yıllarda, anlayacağınız bundan 1300 yıl  evvel Göktürk alfabesiyle yazılan Orhun Kitabesinde ( Yazıtlarında ) Kültiğin yazıtının (kitabesinin) ilk dizelerinde ‘Tatar’ kelimesi resimde görüldüğü şekliyle taşa kazınmıştır. Tatar adı Göktürk zamanından beri vardır, tıpkı Oğuzlar gibi eski Türk boylarındandır.

Kırım’da kimler yaşıyor, Kırım kimin vatanı bilen var mı?
Hani şu Rusya’nın Kırım diye ilhak ettiği yerlerin sahibi kimdi sahi?

Teoman Kupa Kızı ve Sinek Valesi

teomain kupa kızı ve sinek valesi

Teoman’ın, on yıl geçse dahi değerini, tadını kabetmeyen nadir şarkılarından.
Anlamını bilmeyenlere, merak edenlere yada dikkat edenlere şarkının klibi izlendiğinde trabzanı öğreten güzel bir şarkı.
Teoman’ın kariyerinin doruk noktası. Ayrıca Teoman’ın kendi tarzını en iyi yakaladığı şarkı.

Continue reading Teoman Kupa Kızı ve Sinek Valesi

Bu da Sazlı Gangam Styla :))

İnternet ortamında Gangam Styla çıkar çıkmaz büyük bir beğeni topladı ve çakma gangam stylar yapıldı.İşte bu saçma sapan müziğe bizim insanımız güzel bir tarz kazandırmış… Türk insanının elinden Sazlı gangam Styla 🙂

Eline sağlık Türk insanı…