buyuk patlamayan baloncuk

Patlamayan baloncuk, Patlamayan baloncuk yapımı, Patlamayan baloncuk nasıl yapılır, Patlamayan baloncuk formülü.

Çocukluğunda deterjandan baloncuklar görmeyenlerimiz yoktur ve baloncuk yapan oyunlarımızda olmuştur. O zamanlar baloncukların neden havada kaldığını bilmezdik ancak çok hoşumuza gider baloncukları elimizle yakalamaya  çalışır yere yakın olanlarında üstüne basmaya çalışırdık…

Çocukluğumuzda büyüklerimiz bize halkalı baloncuk yapan oyuncaklardan almıştır. İlk hevesle baloncuğun suyunu çarçabuk bitirmişiz , anne babamızın deterjandan yaptığı pek dayanıklı baloncuklar yapmayan, çarçabuk patlayan deterjanlı sıvıya boyun bükmüşüzdür.

 

Bu sefer sizlere patlamayan baloncuk yapımını anlatacağız.  Bunu sadece çocuklar patlamayan baloncukdeğil sirklerde yada sokakta gösteri yapan sanatçılarında kullandığını unutmayıp; büyük patlamayan baloncukların oluşmasında kullanılan forumülü paylaşacağız.

Patlamayan Baloncuk Tarifi

  • 1/2 oranında sıvı bulaşık deterjanı
  • 2 ölçü su
  • 2 çay kaşığı şeker

karışıma ilave ettiğimiz şekerdeki gliserin baloncuğun yapısının daha esnek ve daha dayanıklı olmasını sağlayıp kaliteli patlaması zor baloncuklar şişirmenizi sağlayacaktır. Unutmadan karışıma göz kararıyla kolonya yada asetonda ekleyebilirsiniz. Bu ayarı zamanla kendiniz deneme yanılma ile marjinal faydaya getirebilirsiniz.

Tabi bunların yanında en önemlisi bu işlemleri yaparken başta kendi; kullanırken de başta çocuğumuzun sağlığını düşünmeliyiz.

Sağlıcakla Kalın Okur Kafe…

Bir cevap yazın

*
*

Required fields are marked *