tatar ramazan

tatar ramazan

Kerin Kocan’ın harika bir eseri olan Tatar Ramazan, beyaz perdede Kadir İnanır’ın büyük ustalığıyla aktarılmıştır. Hikayemiz 2. Dünya savaşı sıralarında yaşamış ve hapise düşmüş Tatar Ramazan’ı anlatmaktadır. Tatar Ramazan’ın ilk film müziği Ahmet Kaya tarafından yapılmıştır. Filmin vizyona girdiğinde zamanının gazetesi Cumhuriyet, Filmi manşetine taşımıştır.

Hikayenin başrolu olan Tatar ramazan’ın Abidin isimli Ağanın oğlunu öldürmekle suçlanması üzerene 4 yıl hapis cezasıyla çarptırılır. Zeynep büyük baskılara rağmen Ramazan beraat edince onu almaya gitmiştir. Tatar Ramazan’ın planında neyi varsa satıp böyük şehire yerleşmek fikri vardı. Ramazan bunları düşüne dursun, kanlısı Abidin ağanın evladı kanını temizlemek için Tatardın peşine düşer. Sağanak yağmurlu havada Tatar Ramazan’ı köşeye çeker. Yaralı halde olan Tatar Ramazan, Hamdiyi öldürmüş ancak Necmi elinden kaçmayı başarmıştır.

Bu cinayet sonucu Tatar Ramazan tekrar hapise düşer busefer 11 yıl hapis cezası yemiştir. Sevk edildiği mapushanede kendi halinde takılan Tatar Ramazan, kumar oynatıp esrar satan kendini koğuş ağası ilan etmiş kişiyle kana kan dişe diş hesabı düşan olur. Birde idama çarptırılmış Hüseyin’e de Moral verip ağabeylik yapmaktadır. Garibanın dostu olup koğuş ağalarının ezeli düşmanı haline gelen Tatar hapisehanede çok sevilir hale gelir. Bu durumu kendilerine yediremeyenler onu öldürmek için plan yaparlar, bunu önceden haber alan Ramazan onları kendi bıçaklarıyla öldürür. Böylelikle 11 e ek olarak 7 yıl daha sürgün ve hapis yiyen Tatar Türkiye mapushanelerince tanınıp ün sahibi olur.

Tatar ramazan gerçek anadolu Türk erkeğidir. Memeleketi filmde ve yönetmeninin açıklamasında belirtilmemiştir.

İlgilenenlere, yakında ATV ekranlarında dizi halinde yayınlanacaktır. Dizinin yayınlanacak olan tüm bölümleri yayınlandığı andan itibaren sitemizdede gösterilecektir.

Tatar Ramazan

Tatar Ramazan Nereli, Tatar Ramazan Kimdir, Tatar Ramazan

Tatar Ramazan Nerede Çekiliyor

8 Comments

  Tatarım

  dizisi çok saçma olmuş hiç beğenmedim

  Şahlanan Türk

  cok basarılı bı dızı Spartacusu ve game of thrones den sonra ılk defa bı turk dızısı ızlıyorum ve ızledıgım ıcınde cok mutluyum boyle bı dızı boyle bı konu ve ele alınısı mukemmelde otesı basarılarınızın dewamını dılerım oncelıkle yapımda yayında emegı gecen herkezın elıne saglık bu kadar ıyı olacagını hıc beklemıyordum 1 cı bolumunu ızledım ardından 2 cı bolumunu ızledım bu benım acımdan sık rastlanmayacak bı olay cunkı turk dızılerını sewmıorum ama tatar ramazan benım ıcın tutacak bır dızı tskler atv tesekkuler tatar ramazan ekıbıne .. 🙂

  alparslan

  tatar ramazan efsanesinin çakmasını atvde yapmaya çalışmışlar, ama pek olmamış

  yasmin

  aynen bende çok beğendim

  Tatar

  Birinci bölümü izliyorum, kızın anası “innellah minessabirin” diyor. Bu, “Hakikaten Allah sabr edenlerdendir”.
  Aslında ise böyledir. “İnnellahe meessabirin” . Bu ise “Allah sabr edenlerledir” demek. İkisi arasında büyük fark var. Hem bu Kuran ayeti. Ya doğru söyleyeceksin, ya da hiç söylemiyeceksin.

  Hem eger ki, dizi eski dönemleri anlatıyor, o zamanın insanının bu kadar kaba bir hata yapması hiç de sıradan bi şey degil.

  Şimdi, siz araplar için dizi yapmıyorsunuz ama, araplar da bu diziyi izlerse , dizinin seviyesinin düşük olduğunu görürler.Böyle şeylere dikkat edilmesi lazim.

  aslı

  atvdeki tatar ramazan çoook güzell tatar ramazanı canlandıran daa rolünü çok güzel yapıyo bence atvdeki dizisi çoook daha güzell

  Tatar Ramazan Nerelidir - Okurkafe

  […] Tatar Ramazan Efsanesi # 6 […]

  Tatar Ramazan - OkurKafe

  […] Tatar Ramazan Efsanesi # 7 […]

Bir cevap yazın

*
*

Required fields are marked *