Tatar Ramazan Kadir İnanır

Tatar ramazan, tatar ramazan kimdir, tatar ramazan gerçek hikayesi, tatar ramazan sürgünde, tatar ramazan hikayesi, tatar ramazan nereli, tatar ramazan film müziği, tatar ramazan dizi, abdullah palaz, Kerin Kocan Tatar Ramazan, Tatar Ramazan Kadir İnanır

Kerin Kocan’ın harika bir eseri olan Tatar Ramazan, beyaz perdede Kadir İnanır’ın büyük ustalığıyla aktarılmıştır. Hikayemiz 2. Dünya savaşı sıralarında yaşamış ve hapise düşmüş Tatar Ramazan’ı anlatmaktadır. Tatar Ramazan’ın ilk film müziği Ahmet Kaya tarafından yapılmıştır. Filmin vizyona girdiğinde zamanının gazetesi Cumhuriyet, Filmi manşetine taşımıştır.

Hikayenin başrolu olan Tatar Ramazan’ın Abidin isimli Ağanın oğlunu öldürmekle suçlanması üzerene 4 yıl hapis cezasıyla çarptırılır. Zeynep büyük baskılara rağmen Ramazan beraat edince onu almaya gitmiştir. Tatar Ramazan’ın planında neyi varsa satıp böyük şehire yerleşmek fikri vardı. Ramazan bunları düşüne dursun, kanlısı Abidin ağanın evladı kanını temizlemek için Tatardın peşine düşer. Sağanak yağmurlu havada Tatar Ramazan’ı köşeye çeker. Yaralı halde olan Tatar Ramazan, Hamdiyi öldürmüş ancak Necmi elinden kaçmayı başarmıştır.

Bu cinayet sonucu Tatar Ramazan tekrar hapise düşer busefer 11 yıl hapis cezası yemiştir. Sevk edildiği mapushanede kendi halinde takılan Tatar Ramazan, kumar oynatıp esrar satan kendini koğuş ağası ilan etmiş kişiyle kana kan dişe diş hesabı düşan olur. Birde idama çarptırılmış Hüseyin’e de Moral verip ağabeylik yapmaktadır. Garibanın dostu olup koğuş ağalarının ezeli düşmanı haline gelen Tatar hapisehanede çok sevilir hale gelir. Bu durumu kendilerine yediremeyenler onu öldürmek için plan yaparlar, bunu önceden haber alan Ramazan onları kendi bıçaklarıyla öldürür. Böylelikle 11 e ek olarak 7 yıl daha sürgün ve hapis yiyen Tatar Türkiye mapushanelerince tanınıp ün sahibi olur.

Tatar ramazan gerçek anadolu Türk erkeğidir. Memeleketi filmde ve yönetmeninin açıklamasında belirtilmemiştir.

İlgilenenlere, yakında ATV ekranlarında dizi halinde yayınlanacaktır. Dizinin yayınlanacak olan tüm bölümleri yayınlandığı andan itibaren sitemizdede gösterilecektir.

Tatar Ramazan Efsanesi
Tatar Ramazan Nerelidir
Tatar Ramazan Nerede Çekiliyor

tatar ramazan
tatar ramazan kimdir
tatar ramazan gerçek hikayesi
tatar ramazan sürgünde
tatar ramazan hikayesi
tatar ramazan nereli
tatar ramazan film müziği
tatar ramazan dizi
abdullah palaz
Kerin Kocan Tatar Ramazan

2 Comments

    Tatar Ramazan Nerelidir - OkurKafe

    […] Tatar Ramazan […]

    Tatar Ramazan Efsanesi - OkurKafe

    […] Tatar Ramazan […]

Bir cevap yazın

*
*

Required fields are marked *